Shpërthen profesori: AMA duhet t’u çojë urgjentisht PARALAJMËRIM mediave, kjo histori nuk mund të vazhdojë më kështu

Publikuar tek: fcb-bomb, më 06:01 06-07-2017 Shpërthen profesori: AMA duhet t’u çojë urgjentisht PARALAJMËRIM mediave, kjo histori nuk mund të vazhdojë më kështu

Profesori dhe aktivisti i njohur Ervin Goci është së tepërmi i revoltuar me faktin që një pjesë e medieve nuk kanë pasqyruar ditën e djeshme protestën te Bashkia e Tiranës për atë që po ndodh në zonën e Parkut të Autobusave.

Sipas Gocit, Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) duhet t’u dërgojë një paralajmërim të gjitha këtyre medieve.

“AMA duhet t'u çojë urgjentisht një paralajmerim të gjitha mediave që nuk transmetuan protestën e djeshme pranë Bashkisë per shkatërrimin e rradhës të hapesires publike te lulishtja e Parkut të Autobuzeve, për shkelje të së drejtes së informimit sipas normativës që parashikon Kodi i Transmetimit. 
Kjo histori nuk mund të vazhdojë me kështu”, shkruan aktivisti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088510513305664
array(1) { ["section"]=> string(119) "shperthen-profesori-ama-duhet-t-u-coje-urgjentisht-paraljmerim-mediave-kjo-histori-nuk-mund-te-vazhdoje-me-keshtu-85201" }