Shpërthen Sadije Berisha: O burra të fortë, si ju zë gjumi natën kur bëni thashetheme?

Publikuar tek: politike, më 10:12 25-04-2015 Shpërthen Sadije Berisha: O burra të fortë, si ju zë gjumi natën kur bëni thashetheme? Sadije Berisha

Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës, Sadija shpërthen ndaj politikanëve shqiptarë duke i pyetur se si i zë gjumi natën duke bërë thashetheme dhe duke lënduar familjet dhe fëmijët e pafajshëm.

Në një status në gjuhën angleze në profilin e saj në ‘Facebook’’, Sadija shfaqet e inatosur me të ashtuquajturit ‘’Burra’’ të fortë.

“Do ketë zgjedhje elektorale në Shqipëri. Dhe e di nga përvoja e kaluar që kjo do të thotë të ''hedhësh tej bukën''.

Por unë uroj (kuptohet kjo është veçse dëshira ime) që të rriturit, të edukuarit, dhe si burra të fortë që ata janë, në të dyja krahët, të fokusohen së paku për një herë të vetme tek ajo që është më e mira e popullit dhe vendit të tyre!

Në vend që të veproni siç po bëni tani duke përhapur thashetheme pa baza si gra thashethemaxhije dhe duke lënduar fëmijë të pafajshëm dhe familjet e tyre. Kam dy pyetje për këta ‘’BURRA’’ të fuqishëm: Si ju zë gjumi natën pasi e bëni këtë? Ju bën më krenarë të silleni si gra grindavece në vend që të jeni BURRA dhe të përfaqësoni vendin?

Nuk kam absolutisht ndonjë gjë të keqe për të përhapur për ju, sepse nuk iu njoh personalisht, dhe refuzoj t’iu gjykoj nga thashethemet. Nuk mbaj anën e askujt, por vetëm të Zotit! Nuk besoj se kam ofenduar ndonjë herë ndonjërin prej jush. Nëse po, ju lutem pranoni ndjesën time, sepse nuk ka qenë kurrë në qëllimin tim.

Paçi fat në zgjedhje! Por lutjet e mia shkojnë për njerëzit që po vuajnë varfërinë dhe papunësinë, ndërsa BURRAT në pushtet, ose ata që duan të jenë në pushtet, kalojnë kohën e tyre me thashetheme e tyre të ndyra. Sadije Berisha’’, shkruan Sadija.

Ditë më parë në Parlament pati një debat mes ish-vjehërrit të Sadijes, Sali Berishës dhe kandidatit së të majtës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj.

Berisha i kujtoi Veliajt dasmën, duke thënë se në mënyrë të turpshme, ai deklaroi se e bëri atë me kursimet e mamasë. Por, Veliaj e sulmoi duke i kujtuar martesën e të birit Shkëlzen Berishës. “Ti e ke të vështirë të flasësh për martesat. Ne të paktën s’jemi martuar me kushërirat”, i tha Berishës në Parlament, Veliaj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093328952789307
array(1) { ["section"]=> string(88) "shperthen-sadije-berisha-o-burra-te-forte-si-ju-ze-gjumi-naten-kur-beni-thashetheme-9657" }