Shpërthen Sazan Guri: Nuk po e marrim vesh kush është kryebashkiaku, kryeministri apo zoti Erion

Publikuar tek: aktualitet, më 16:50 30-10-2015 Shpërthen Sazan Guri: Nuk po e marrim vesh kush është kryebashkiaku, kryeministri apo zoti Erion

Ambientalistë dhe anëtarë të Shoqërisë Civile kanë zhvilluar një protestë përpara godinës së Kryeministrisë kundër ndërtimit të pallatit 13-katësh pranë parkut të liqenit.

Sazan Guri ka shpërthyer kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, duke kërkuar që të anullohet projekti fitues dhe në vend të tij të zgjidhet projekti i vendit të dytë.

Guri ka paralajmëruar Ramën se është futur në qorrsokak, ndërsa për Veliajn është shprehur se dhet të vendosë si kryebashkiak.

“Nuk po e marrim vesh kush është kryetar bashkie, kryeministri apo zoti Erion. Është bërë një konkurs ndërkombëtare pa pjesëmarrje kombëtare”, ka thënë Guri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Janullatos sulmon At Nikolla Markun: Nuk është pjesë e ortodoksisë shqiptare
Sherr për sediljen e urbanit, shpulla e grushte mes dy vajzave »
Article Logic
Execution time: 0.013329029083252
array(1) { ["section"]=> string(100) "shperthen-sazan-guri-nuk-po-e-marrim-vesh-kush-eshte-kryebashkiaku-kryeministri-apo-zoti-erion-24328" }