Shpërthen vullkani: Panik në Bali, 59,000 turistë janë bllokuar në ishull (VIDEO LIVE)

Publikuar tek: bota, më 23:50 27-11-2017 Shpërthen vullkani: Panik në Bali, 59,000 turistë janë bllokuar në ishull (VIDEO LIVE)

Mijëra banorë në ishullin e Balit në Indonezi janë evakuuar jashtë rezes së vullkanit që është duke shpërthyer për herë të parë pas 54 vitesh.

Sipas mediave vendase numri i të evakuuarve shkon në 100,000 ndërsa 59,000 turistë të huaj kanë mbetur të bllokuar në ishull pas pezullimit të fluturimeve nga aeroporti për shkak të shtullungave të gazrave dhe hirit që kanë errësuar qiellin. Nga mali Agung është duke rrjedhur llavë vullkanike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Melania Trump na tregon dekorimin e Shtëpisë së Bardhë për Krishtlindje (Fotogaleri)
Grabitën zyrat postare me armë e maska, arrestohet një shqiptar dhe një italian (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0089330673217773
array(1) { ["section"]=> string(89) "shperthen-vullkani-panik-ne-bali-59-000-turiste-jane-bllokuar-ne-ishull-video-live-101024" }