Shpërthen zjarri në qendrën tregtare, nisin evakuuimet masive. Kaos total në Moskë

Publikuar tek: bota, më 20:57 08-10-2017 Shpërthen zjarri në qendrën tregtare, nisin evakuuimet masive. Kaos total në Moskë

Një zjarr i madh ka përfshirë një qendër tregrate me materiale ndërtimi në qendër të Moskës, duke nxitur evakuuimin e më shumë se 3 mijë personave.

Zjarri nisi në katin e parë të qendrës tregtare ‘Sindika’ në zonën urbane të Moskës dhe u përhap me shpejtësi në katet e tjera dhe tarracë, njoftoi ministria ruse e emergjencave.

Hiri nga zjarri është përhapur në 55 mijë metra katror sipërfaqe duke shkaktuar edhe rrëzimin e çatisë prej 1 mijë metra katror.

Disa makina të parkuara pranë qendrës tregtare kanë shpërthyer pasi janë përfshirë nga flakët. Momentalisht nuk raportohet për viktima ndërsa dëmi ekonomik pritet të jetë tepër i lartë.

sdfw34t4gh4h4hj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panik në Izrael, bien sirenat e alarmit: Janë lëshuar raketa
Martin Shkreli shkruan letër nga burgu: Nuk është edhe aq keq këtu... »
Article Logic
Execution time: 0.010648965835571
array(1) { ["section"]=> string(86) "shperthen-zjarri-ne-qendren-tregtare-nisin-evakuuimet-masive-kaos-total-ne-moske-95188" }