Shpërthim bombe në Afganistan, 33 të vdekur dhe 100 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:03 18-04-2015 Shpërthim bombe në Afganistan, 33 të vdekur dhe 100 të plagosur Shpërthimi i sotëm në Afganistan

Një shpërthim bombe në Afganistan ka shkaktuar vdekjen e 33 njerëzve dhe 100 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin lindor Jalbadad, ndërsa policia po heton nëse bomba është vënë në një makinë apo shpërthimi ka ardhur nga ndonjë kamikaz vetvrasës. Talebanët kanë mohuar që ta kenë shkaktuar sulmin.

Së fundmi, NATO ka dërguar në Afghanistan rreth 130,000 ushtarë për të luftuar kundër talebanëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013795137405396
array(1) { ["section"]=> string(67) "shperthim-bombe-ne-afganistan-33-te-vdekur-dhe-100-te-plagosur-9081" }