Shpërthim eksplozivi në orët e vona, shkatërrohet makina e 20-vjeçarit (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:25 23-01-2018 Shpërthim eksplozivi në orët e vona, shkatërrohet makina e 20-vjeçarit (EMRI) ilustruese

Makina e një të riu është dëmtuar me lëndë plasëse eksploziv.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në orët e vona në lagjen “18 Tetori” Lushnjë. Makina në pronësi të 20-vjeçarit  Arbër Shurdhit është dëmtuar në pjesën e kofos me eksploziv.

“Në datën 22.01.2018, ora 23:45, në lagjen “18 Tetori” Lushnje, është dëmtuar lehtë mbi kofon me lëndë plasëse e dyshuar eksploziv, mjeti tip “Volkswaken” në pronësi të shtetasit Arbër Shurdhit 20 vjeç, i cili e kishte parkuar mjetin para banesës. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, sqaron paraprakisht policia e Lushnjes.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lamtumira e Arielës, deputetja e PS i bën një dedikim prekës: Përcollëm edhe një pjesë të vetes sonë
Një pjesë e Tiranës pa drita, ja zonat ku do të ndërpritet energjia për disa orë »
Article Logic
Execution time: 0.012804985046387
array(1) { ["section"]=> string(76) "shperthim-eksplozivi-ne-oret-e-vona-shkaterrohet-makina-e-20-vjecarit-107587" }