Shpërthim i fortë në Turqi, dyshohet për sulm terrorist (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:34 26-10-2020 Shpërthim i fortë në Turqi, dyshohet për sulm terrorist (VIDEO) Foto nga vendi i ngjarjes

Një shpërthim i fortë është regjistruar në qendër të qytetit të Iskenderun, në provincën Hatay në Turqi.  

Sipas mediat vendase, shpërthimi ndodhi mbrëmjen e sotme dhe për momentin nuk raportohet për të lënduar.

Forca policore, zjarrfikëse dhe ekipe mjekësore kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Dyshimet e para janë që sulmi të ketë lidhje me sulmet terroriste.

Reporteri i CNN në Turqi, Burak Milli raporton se shpërthimi u ndje në të gjithë pjesët e qytetit. Ekipet e policisë kanë marrë masa paraprake për hyrje dhe daljet në rrugët e qytetit. 

Dritaret përreth janë thyer. Ka nga ata që janë dëmtuar lehtë nga këto copa xhami. Nuk ka informacion të qartë për numrin,’ tha mes të tjerash Milli.   
 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greqia konfirmon 715 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid-19, 95 pacientë të intubuar (SHIFRAT)
Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi me të njëjtën madhësi sa Piramida e Gizës pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim »
Article Logic
Execution time: 0.010508060455322
array(1) { ["section"]=> string(61) "shperthim-i-forte-ne-turqi-dyshohet-per-sulm-terrorist-225259" }