Shpërthim i fuqishëm, 4 të vdekur dhe 9 të plagosur, ISIS pranon sulmin

Publikuar tek: bota, më 07:16 29-06-2019 Shpërthim i fuqishëm, 4 të vdekur dhe 9 të plagosur, ISIS pranon sulmin

Katër persona kanë vdekur dhe nëntë të tjerë janë të plagosur nga një shpërthim që ka ndodhur në një bazë ushtarake në jug të Filipineve.

Sipas Reuters tre nga personat e vdekur janë pjesëtarë të ushtrisë.

Sakaq, përgjegjësinë për sulmin e mori Shteti Islamik, ku tha se personi që kreu sulmin vetëvrasës ishte anëtar i tyre.

ISIS tha nëpërmjet agjencisë së lajmeve Amaq se pjesëtarët e saj kishin infiltruar bazën e ngjitur me eksploziv dhe vranë ose plagosën 100 ushtarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012555837631226
array(1) { ["section"]=> string(76) "shperthim-i-fuqishem-4-te-vdekur-dhe-9-te-plagosur-isis-pranon-sulmin-170234" }