Shpërthim i fuqishëm kamikaz në Turqi, 3 të vdekur dhe 8 të plagosur rëndë

Publikuar tek: bota, më 12:06 16-10-2016 Shpërthim i fuqishëm kamikaz në Turqi, 3 të vdekur dhe 8 të plagosur rëndë

Të paktën 3 efektivë të forcave të sigurisë janë vrarë dhe 8 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një shpërthim kamikaz në juglindje të provincës Gaziantep, Turqi.

Kamikazi i dhyshuar si pjesëtar i Shtetit Islamik është hedhur në erë gjatë një aksioni të policisë turke në lagjen Beşyüzevler. Sipas CNN Turk, në vendngjarje ndodheshin dy kamikazë por njëri prej tyre nuk ka mundur të shpërthejë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ISIS humbet qytetin e "profetizuar" Dabiq
Më në fund “kapet” krijesa mitike teksa kalon përmes ujëvarës (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011062860488892
array(1) { ["section"]=> string(79) "shperthim-i-fuqishem-kamikaz-ne-turqi-3-te-vdekur-dhe-8-te-plagosur-rende-56359" }