Shpërthim i fuqishëm në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite

Publikuar tek: bota, më 21:03 04-11-2017 Shpërthim i fuqishëm në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në këto momente në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite në Riyadi. Mësohet se një raketë balistike është lëshuar nga Jemeni.

Ndërsa mediat vendase bëjnë me dije se raketa ishte "e kufizuar" dhe nuk u shkaktua dëm,  raporton BBC, shkruan newsbomb.al.

Forcat ajrore të Arabisë Saudite deklaruan se ata e kapën raketën në veri-lindje të kryeqytetit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012327909469604
array(1) { ["section"]=> string(67) "shperthim-i-fuqishem-ne-aeroportin-kryesor-te-arabise-saudite-98366" }