Shpërthim i fuqishëm në Barcelonë, 1 i vdekur dhe 14 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 12:14 19-09-2016 Shpërthim i fuqishëm në Barcelonë, 1 i vdekur dhe 14 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe të paktën 14 persona të tjerë janë plagosur për pas një shpërthimi në një bllok banesash në një resort të Spanjës në afërsi të Barcelonës.

Ngjarja ndodhi në qytetin bregdetar në Premia de Mar që ndodhet 15 milje në veri të Barcelonës shkruan “Metro”.

Ende nuk dihet me qartësi se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin, por mediat lokale raportojnë se ndërtesa ku ndodhi ngjarja është evakuuar plotësisht dhe policia po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013314008712769
array(1) { ["section"]=> string(69) "shperthim-i-fuqishem-ne-barcelone-1-i-vdekur-dhe-14-te-plagosur-53372" }