Shpërthim i fuqishëm në Kinë, 7 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 20:37 24-10-2016 Shpërthim i fuqishëm në Kinë, 7 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

Si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Kinë kanë mbetur të vdekur 7 persona dhe mbi 100 të tjerë janë lënduar.

 

Sipas BBC shpërthimi ka ndodhur në qytetin Julin rreth orës 14:00. Sipas mediave të huaja shpërthimi ka lidhje me një “depo eksplozivi” që ndodhet pranë banesave.

Dëshmitarët kanë treguar se shpërthimi ka ndodhur brenda një ndërtese dykatëshe e cila është shkatërruar duke krijuar një gropë të madhe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Burri kërkon divorcin vetëm pak çaste pas martesës, arsyeja do ju habisë
15 vjeçari shqiptar goditet nëntë herë me thikë, dyshime për lidhje me mafien »
Article Logic
Execution time: 0.0086359977722168
array(1) { ["section"]=> string(70) "shperthim-i-fuqishem-ne-kine-7-te-vdekur-dhe-mbi-100-te-plagosur-57271" }