Shpërthim i fuqishëm në Kinë, humbin jetën 21 persona, plagosen dhjetra të tjerë

Publikuar tek: bota, më 14:36 12-08-2016 Shpërthim i fuqishëm në Kinë, humbin jetën 21 persona, plagosen dhjetra të tjerë

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën  dhe dhjetra të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në një central në Kinë.

Sipas mediave të këtij vendi, incidenti vdekjeprurës industrial, ka të bëjë me standardet e dobëta të sigurisë.

Shpërthimi ndodhi vetëm një ditë para 1 vjetorit të shpërthimeve masive në një depo me materiale të rrezikshme në verilindje të qytetit Tianjin, ku mbetën të vdekur 200 njerëz dhe ishte incidenti më vdekjeprurës në Kinë gjatë viteve të fundit.

Shpërthimi ka ndodhur në qytetin Dangyang, pasi një pipë me avull ka shpërthyer nga presioni i lartë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030790090560913
array(1) { ["section"]=> string(84) "shperthim-i-fuqishem-ne-kine-humbin-jeten-21-persona-plagosen-dhjetra-te-tjere-49549" }