Shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit, 7 të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë

Publikuar tek: bota, më 20:30 18-03-2017 Shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit, 7 të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë

Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Bruksel.

Ngjarja ndodhi në Saint Gilles rreth orës 16:00 dhe një prej të plagosurve mësohet se është plagosur rëndë.

Sipas mediave belge shpërthimi ka ndodhur si pasojë e rrjedhjes së gazit dhe të paktën 3 ndërtesa janë shkatërruar plotësisht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Britania në gadishmëri kundër Rusisë, dërgon mjete luftarake dhe qindra trupa në kufi
Alarm për bombë në “Shtëpinë e Bardhë”, ndalohet makina e dyshimtë »
Article Logic
Execution time: 0.011840105056763
array(1) { ["section"]=> string(92) "shperthim-i-fuqishem-ne-mes-te-qytetit-7-te-plagosur-nje-prej-tyre-ne-gjendje-te-rende-72383" }