Shpërthim i fuqishëm në Nigeri, të paktën 47 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 18:26 11-08-2015 Shpërthim i fuqishëm në Nigeri, të paktën 47 të vdekur

Ka shkuar në 47 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në një supermarket në Borno të Nigerisë.

Rreth 52 persona të tjerë, ndër ta edhe ushtarakë, kanë mbetur të plagosur. Dyshohet se shpërthimi është vepër e organizatës terroriste Boko Haram, e cila ka kyrer po në të njëjtën zonë edhe sulme të tjera vetëvrasëse gjatë javës së shkuar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013211011886597
array(1) { ["section"]=> string(59) "shperthim-i-fuqishem-ne-nigeri-te-pakten-47-te-vdekur-18196" }