Shpërthim i fuqishëm në një bazë ushtarake, vdesin 2 specialistë, plagosen 6 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 13:03 08-08-2019 Shpërthim i fuqishëm në një bazë ushtarake, vdesin 2 specialistë, plagosen 6 të tjerë

Dy persona kanë mbetur të vdekur dhe 6 të tjerë janë plagosur, si pasojë e një shpërthimi në një bazë ushtarake në Rusi, thonë zyrtarët.

Viktimat ishin specialistë civilë, tha ministri i mbrojtjes i vendit në një deklaratë.

Shpërthimi ndodhi gjatë provës së një motor rakete, tha një zyrtar. Por shpërthimi nuk lëshoi ​​materiale të dëmshme ose rrezatim.

"Gjatë testimit të një motori ka ndodhur një shpërthim ", thuhet në një deklaratë të bërë nga agjensia e lajmeve ruse Interfax.

"Si rezultat i ngjarjes, gjashtë zyrtarë të ministrisë së Mbrojtjes dhe përfaqësues të ndërmarrjeve zhvilluese morën lëndime. Dy specialistë vdiqën si pasojë e plagëve," tha ministria.

"Nuk ka kimikate të dëmshme të lëshuara në atmosferë, nivelet e rrezatimit janë normale", shtoi ministria.

Shpërthimi raportohet të ketë ndodhur në rajonin e rajonit të Arkhangelsk, shkruan BBC, transmeton Newsbomb.al.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013252019882202
array(1) { ["section"]=> string(90) "shperthim-i-fuqishem-ne-nje-baze-ushtarake-vdesin-2-specialiste-plagosen-6-te-tjere-174710" }