Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë në Austri, 1 i vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 23:14 12-12-2017 Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë në Austri, 1 i vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një shpërthim në një fabrikë të shpërndarjes së gazit në Baumgarten në Austri ka shkaktuar dhjetëra njerëz të plagosur dhe një të vdekur.

Gazeta austriake “Der Standard”, shkruan se shpërthimi ka shkaktuar një viktimë dhe më shumë se 60 të plagosur 

Shkaqet e shpërthimit nuk janë ende të qarta, ndërkohë zjarrfikësit, ambulancat, dhe policia nxituan në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të zbardhur shkaqet e incidentit.

Aktualisht mësohet se zjarri është shuar. Mediat austriake njoftojnë se fabrika magazinimit të gazit natyror që u pushtua nga flakët është më e madhja në vend. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet ku do dalë autobusi më luksoz në botë
Fryu krahët me injektim, i shpërthejnë (Pamje të rënda) »
Article Logic
Execution time: 0.011344909667969
array(1) { ["section"]=> string(88) "shperthim-i-fuqishem-ne-nje-fabrike-ne-austri-1-i-vdekur-dhe-dhjetera-te-plagosur-102871" }