Shpërthim i fuqishëm në një katedrale, raportohet për shumë viktima

Publikuar tek: bota, më 20:57 18-04-2017 Shpërthim i fuqishëm në një katedrale, raportohet për shumë viktima

Një shpërthim i fuqishëm raportohet në një katedrale të gadishullit Sinai në Egjipt.

Sipas raportimeve paraprake shpërthimi ka qenë tepër i fuqishëm dhe ka shkaktuar viktima të shumta. Dyshohet se persona të armatosur, militantë të ISIS, kanë sulmuar me armë manastirin e vjetër duke vrarë/plagosur 7 pjestarë të forcave të sigurisë, ndërsa disa raportime të tjera flasin për 1 të vdekur dhe 4 të plagosur. Shpërthimi ka ndodhur në Manastirin e Shën Katerinës në Sinai. (Vijon)

erty4e5y45y45yu.jpg

 

ert45t34ty35y5u.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përditësimi më i madh i Google Earth sjell harta 3D dhe ture interaktive rreth planetit
Zbulim i madh arkeologjik në Egjipt, nxirren në dritë 1000 statuja dhe 10 sarkofagë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010776042938232
array(1) { ["section"]=> string(72) "shperthim-i-fuqishem-ne-nje-katedrale-raportohet-per-shume-viktima-75622" }