Shpërthim i fuqishëm në një stacion autobusësh në Turqi, vriten 6 oficerë policie, 23 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 16:35 31-03-2016 Shpërthim i fuqishëm në një stacion autobusësh në Turqi, vriten 6 oficerë policie, 23 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar pak minuta më parë një një stacion autobusësh në Turqi duke shkaktuar 6 viktima, të gjashtë oficerë policie, dhe 23 të plagosur.

Shpërthimi ka qenë i fuqishëm dhe ka ndodhur stacionin e autobusëve në jug-lindje të qytetit Diyarbakır. Sipas mediave turke, dhjetëra ambulanca janë parë në vendngjarje ndërsa raportohet për shumë viktima. Mes të plagosurve janë edhe disa oficerë policie të cilët janë transportuar në spitalin ushtarak të qytetit. Mësohet se shpërthimi është realizuar me një makinë bombë. Sulmi ka patur si objektiv një autobus me rekrutët e rinj të forcave të policisë.

Ce4lVUWWAAAGBT4.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012945890426636
array(1) { ["section"]=> string(101) "shperthim-i-fuqishem-ne-nje-stacion-autobusesh-ne-turqi-vriten-6-oficere-policie-23-te-plagosur-36518" }