Shpërthim i fuqishëm në Qendrën Hapësinore në Florida

Publikuar tek: bota, më 15:10 01-09-2016 Shpërthim i fuqishëm në Qendrën Hapësinore në Florida

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Qendrën Hapësinore Kennedy në Florida.

BBC shkruajn se kompania SpaceX ishte duke përgatitur një rakete për lëshim ndërkohë që ka ndodhur shpërthimi.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit dhe nëse ka të vrarë apo të plagosur.

SpaseX ka përdorur raketën Falcon-9 për të dërguar pajisje në Stacionin Ndërkombëtarë Hapësinor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jeta nuk ka mbaruar, fëmijët sirianë notojnë në “pishina” (Fotot)
Astronauti i Nasa nën akuzë për aksidentin rrugor ku humbën jetën dy vajza të mitura »
Article Logic
Execution time: 0.012889862060547
array(1) { ["section"]=> string(59) "shperthim-i-fuqishem-ne-qendren-hapesinore-ne-florida-51561" }