Shpërthim i fuqishëm në qendrën tregtare, 20 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 22:03 06-07-2019 Shpërthim i fuqishëm në qendrën tregtare, 20 të plagosur Shperthimi ne qendren tregtare ne Florida

Raportohet se një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një qendër tregtare në qytetin Plantation në Florida.

Sipas të dhënave të para, mësohet se 20 persona janë plagosur dhe prej tyre 3 në gjëndje të rëndë.

CNN ka bërë me dije se dyshohet që shpërthimi ka ndodhur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi, transmeton newsbomb.al.

Pamje nga shpërthimi i bombolës në qendrën tregtare, është shpërndarë në rrjetet sociale. Në pamje shikohen edhe se si një pjesë e madhe e qendrës tregtare është e shkatërruar dhe se si zjarrfikësit mbërrijnë në vendngjarje.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01124906539917
array(1) { ["section"]=> string(62) "shperthim-i-fuqishem-ne-qendren-tregtare-20-te-plagosur-171365" }