Shpërthim i fuqishëm në stacionin qendror të trenave në Bruksel

Publikuar tek: bota, më 20:43 20-06-2017 Shpërthim i fuqishëm në stacionin qendror të trenave në Bruksel

Stacioni qendror i trenave në kryeqytetin e Belgjikës është evakuuar pas një shpërthimi të fuqishëm.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Bruksel, raporton agjencia e lajmeve dpa. Është e paqartë nëse ka persona të lënduar.

Lamin e ka konfirmuar edhe kompania e transportit belg SNCB, me anë të një mesazhi në Twitter ku informon se janë ndërprerë të gjitha udhëtimet dhe i bën thirrje qytetarëve të shmangin zonën. Forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013153791427612
array(1) { ["section"]=> string(69) "shperthim-i-fuqishem-ne-stacionin-qendror-te-trenave-ne-bruksel-83219" }