Shpërthim i fuqishëm zjarri në qendër të Parisit, mbyllet muzeu i famshëm

Publikuar tek: bota, më 19:39 09-12-2017 Shpërthim i fuqishëm zjarri në qendër të Parisit, mbyllet muzeu i famshëm

Një shpërthim i fuqishëm zjarri është dëgjuar në qendër të Parisit ditën e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në muzeun e famshëm të Luvrit, ku një pjesë e tij është përfshirë nga flakët.

Mediat franceze raportojnë se fillimisht zjarri shpërtheu në një qendër tregtare pranë Muzeut dhe pas tymi është shpërndarë edhe në "Luvër".

Mësohet se të gjithë qytetarët që ishin duke vizituar qendrën tregtare janë evakuuar dhe një pjesë e madhe e muzeut të famshëm të Luvrit është mbyllur për vizitorët.

Ndërkohë policia franceze ka nisur hetimet për të zbuluar asryet e shpërthimit të flakëve. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011916875839233
array(1) { ["section"]=> string(79) "shperthim-i-fuqishem-zjarri-ne-qender-te-parisit-mbyllet-muzeu-i-famshem-102521" }