Shpërthim i madh në fabrikën e fishekzjarreve, dyshohet për qindra të vdekur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:41 03-07-2020 Shpërthim i madh në fabrikën e fishekzjarreve, dyshohet për qindra të vdekur (VIDEO) Shperthimi ne Turqi

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarresh në Turqi, në qytetin Sakarya.

Autoritetet raportojnë se në fabrikë punonin një numër rreth 150-200 punonjësish, të cilët gjendeshin brenda fabrikës në momentin e shpërthimit.

Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit, por dyshohet se në fabrikë mund të ketë qindra viktima.

Në vendngjarje kanë shkuarv edhe tre ministra të qeverisë, ndërsa zjarrfikëset dhe polica ndodhen në vendndgjarje duke punuar për nxjerrjen e trupave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099420547485352
array(1) { ["section"]=> string(88) "shperthim-i-madh-ne-fabriken-e-fishekzjarreve-dyshohet-per-qindra-te-vdekur-video-212688" }