Shpërthim i madh në Gjermani, dhjetëra të plagosur, dyshohet për viktima (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 12:15 17-10-2016 Shpërthim i madh në Gjermani, dhjetëra të plagosur, dyshohet për viktima (Foto-Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në fabrikën kimike të kompanisë “BASF” në Gjermani.

Shkaqet e shpërthimit janë ende të paqarta ndërsa në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta të zjarrfikëses dhe ambulanca. Paraprakisht raportohet për një numër të lartë të plagosurish nga shpërthimi si dhe disa të zhdukur në portin Ludwigshafen ku ndodhet fabrika kimike.

Scrasdq3rdtggshot_1.jpg

Pas zjarrit të madh në fabrikën e kimikateve autoritetet kanë urdhëruar banorët të mbyllin dyert dhe dritaret e shtëpive nga rreziku i helmimit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr në burgun e të miturve, humbin jetën 25 persona
“Merrni paratë”, WikiLeaks: Partia Socialiste e Shqipërisë mes financuesve të fushatës së Hillary Clinton »
Article Logic
Execution time: 0.012486934661865
array(1) { ["section"]=> string(87) "shperthim-i-madh-ne-gjermani-dhjetera-te-plagosur-dyshohet-per-viktima-foto-video-56452" }