Shpërthim i madh në një shkollë në SHBA, shumë njerëz të humbur

Publikuar tek: bota, më 21:45 03-08-2017 Shpërthim i madh në një shkollë në SHBA, shumë njerëz të humbur

Një shpërthim i madh thuhet se ka ndodhur në një shkollë në Minneapolis të SHBA.

Burime pranë shkollës tragojnë se shpërthimi dhe rënia pasuese e ndërtimit mund të jenë shkaktuar nga një shpërthim i gazit natyror.

Sipas The Independent, pesë individë u dërguan menjëherë në spital e disa tjerë janë humbur.

Shkolla private e krishterë, Akademia e Minnehaha, ka rreth 830 studentë dhe njerëzit ishin brenda gjimnazit, afër shpërthimit, kur ai ka ndodhur.

Zyrtarët dhe shkolla kanë thënë se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një shpërthim i gazit natyror.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cilat janë 11 destinacionet turistike më të rrezikshme në botë
Dënohet “koka” shqiptare e heroinës në Britani, e pabesueshme çfarë kodi përdorte për drogën »
Article Logic
Execution time: 0.012052059173584
array(1) { ["section"]=> string(68) "shperthim-i-madh-ne-nje-shkolle-ne-shba-shume-njerez-te-humbur-88192" }