Shpërthim kamikaz në parkun e fëmijëve, të paktën 65 të vdekur dhe 280 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:26 27-03-2016 Shpërthim kamikaz në parkun e fëmijëve, të paktën 65 të vdekur dhe 280 të plagosur Foto ilustruese

Një kamikaz ka shpërthyer në një prej parqeve më të populluar të Pakistanit duke shkaktuar 65 të vdekur dhe mbi 280 të plagosur.

Shpërthimi ndodhi në parkun “Gulshan-e-Iqbal”, në qytetin e Lahores, vetëm pak metra larg këndit të lojërave për fëmijë. Sipas Reuters, shumë prej viktimave janë gra dhe fëmijë. Zyrtarët pakistanezë e quajtën shpërthimin “një sulm në zemrën politike të kryeministrit Naëaz Sharif, në Punjab. Asnjë grup terrorist nuk ka marrë ende përsipër sulmin.

5uh7b5uh755uh7uh7uh67uhuh6uh6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020625829696655
array(1) { ["section"]=> string(87) "shperthim-kamikaz-ne-parkun-e-femijeve-te-pakten-65-te-vdekur-dhe-280-te-plagosur-36145" }