Shpërthim me bombë në New York, arrestohet një person

Publikuar tek: bota, më 14:04 11-12-2017

Shpërthim me bombë në një stacion autobusi në Manhatan.

Sakaq, është arrestuar edhe një person i dyshuar si autori i sulmit i cili thuhet paraprakisht se ka mbetur i plagosur. Zyrtarët blu konfirmojnë se nuk ka persona të tjerë të plagosur.

Incidenti thuhet se ndodhi të hënën në mëngjes në Terminalin e Autobusëve pranë Autostradës, afër Times Square.

"NYPD është duke iu përgjigjur raporteve të një shpërthimi me origjinë të panjohur në Rrugën 42 dhe Ave 8, #Manhattan", bën me dije departamenti i policisë në Nju York.

"Linja A, C dhe E po evakuohen tani. Informacioni është paraprak". Autoriteti Portual është terminali më i madh i autobusëve në SHBA, dhe u shërben më shumë se 65 milionë njerëzve në vit.

nju.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministri izraelit u bën thirrje vendeve europiane: Duhet të njihni Jeruzalemin! Ja si i përgjigjet Mogherini
Shokuese: Tenton të dhurojë spektakël por bie nga gradaçela (Pamje të rënda) »
Article Logic
Execution time: 0.013032913208008
array(1) { ["section"]=> string(59) "shperthim-me-bombe-ne-new-york-arrestohet-nje-person-102685" }