Shpërthim në një dyqan në Londër, humbin jetën 2 persona dhe plagosen 5 të tjerë, mes tyre edhe një fëmijë

Publikuar tek: bota, më 17:08 21-10-2020 Shpërthim në një dyqan në Londër, humbin jetën 2 persona dhe plagosen 5 të tjerë, mes tyre edhe një fëmijë Ilustruese

Një dyqan në Londër ka shpërthyer duke lënë dy persona të vrarë dhe disa të plagosur.

Mediat britanike shkruajnë se 5 persona, mes tyre edhe një fëmijë kanë shpëtuar pas shpërthimit dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ngjarja ndodhi në një dyqan poshtë banesave në zonën e Southall. Për shkak të shpërthimit të përmasave të mëdha, gjashtë makina zjarrfikëse dhe rreth 40 zjarrfikës morën pjesë në operacionin e shpëtimit të njerëzve dhe shuarjes së flakëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet sasi rekord KOKAINE në Paraguai, 2.3 TON vetëm në NJË konteiner por ka dhe 5 të pahapur
Çfarë ndodh nëse nuk ka fitues të qartë të zgjedhjeve presidenciale në SHBA? »
Article Logic
Execution time: 0.011302947998047
array(1) { ["section"]=> string(111) "shperthim-ne-nje-dyqan-ne-londer-humbin-jeten-2-persona-dhe-plagosen-5-te-tjere-mes-tyre-edhe-nje-femije-224611" }