Shpërthim në një rafineri nafte, 4 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 12:23 11-10-2017 Shpërthim në një rafineri nafte, 4 të vdekur

Katër persona humbën jetën dhe dy të tjerë u plagosën rëndë si pasojë e shpërthimit në një rafineri nafte në Turqi.

Mësohet se shpërthimi ndodhi në një rafineri të kompanisë TUPRAS, e cila është kompania më e madhe në fushën e industrisë në shtetin turk, raporton Anadoly Agency, shkruan newsbomb.al.

“Katër persona humbën jetën dhe dy u plagosën. Ky është një aksident, nuk ka patur ndërhyrje të jashtme, nuk është një sulm”, ka deklaruar nënprefekti i rajonit të Aliagas, Bayram Yilmaz.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dukesha Kate bën daljen e parë publike pas lajmit të shtatzanisë (FOTO)
Nuk e dinit më parë? Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni në punë »
Article Logic
Execution time: 0.011718034744263
array(1) { ["section"]=> string(49) "shperthim-ne-nje-rafineri-nafte-4-te-vdekur-95500" }