Shpërthim në Suedi, plagosen 7 persona

Publikuar tek: bota, më 11:12 27-03-2019 Shpërthim në Suedi, plagosen 7 persona Ilustruese

Sipas euronews në Suedi, konkretisht në Stokholm janë plagosur 7 persona nga një shpërthim në një zonë industriale.

 

Policia është në hetim të arsyes së shpërthimit. Ka shumë dyshime për një sulm terrorist ose për një aksident në një fabrikë kimike.

5 persona u lënduan lehtë ndersa 2 të tjerë janë plagosur rëndë dhe janë shtruar në spital.

Priten informacione të reja mbi ngjarjen, Newbomb.al du ju mbajë të informuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093789100646973
array(1) { ["section"]=> string(44) "shperthim-ne-suedi-plagosen-7-persona-158091" }