Shpërthime të fuqishme në Kabul, humbin jetën 24 persona

Publikuar tek: bota, më 14:53 05-09-2016 Shpërthime të fuqishme në Kabul, humbin jetën 24 persona

Të paktën 24 persona kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimeve në kryeqytetin afgan Kabul.

Sipas BBC vetm sot në Kabul janë kryer 2 shpërthime, ndërkohë njofton se numri i të plagosurve të shpërthimit që ndodhi vetëm pak ditë më parë ka shuar në 91. Në shënjesër të këtyre sulmeve nuk janë rezervuar as institucionet shtetërore.

Kryeqyteti afgan ka qenë në qendër të sulmeve dhe numri i viktimave bëhet gjithnjë e më i madh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas takimit të G-20, Obama ‘’8 me 2’’ shmangësve të taksave
Ekspertët: Putin po ndërton bunkerin gjigand, po afron lufta bërthamore »
Article Logic
Execution time: 0.0091409683227539
array(1) { ["section"]=> string(61) "shperthime-te-fuqishme-ne-kabul-humbin-jeten-24-persona-51968" }