Shpërthime të fuqishme në Siri, 100 të vdekur. Pamje të rënda (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 10:27 23-05-2016

Shpërthime të njëpasnjëshme kanë ndodhur në një fortesë të Assadit duke shkaktuar 100 të vdekur.

Disa grupe kamikaze realizuan këto sulme të fuqishme terroriste.

Sulmet kanë ndodhur në qytetet siriane të Tartusit dhe Jahblehut. Zonat ku ndodhën shpërthimet janë afër bazave ruse: pista e avionëve në Khmeimim dhe baza ujore Tartus. Burimet policore konfirmojnë deri më tani numrin 100 të viktimave.

Grupi xhihadist i Ahrar ash-Sham al-Islamiyya ka marrë përgjegjësinë për dy shpërthimet, si në Jableh ashtu edhe në Tartus. 

Këto janë fotot dhe video nga vendi i shpërthimeve.

shperthimassad2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet DJ botëror Calvin Harris, plagoset rëndë adoleshentja (FOTOT)
Ndihmojeni të dashurën e këtij djali dhe fitoni 6 muaj pushime falas në Karaibe »
Article Logic
Execution time: 0.011670112609863
array(1) { ["section"]=> string(71) "shperthime-te-fuqishme-ne-siri-100-te-vdekur-pamje-te-renda-video-41233" }