Shpërthimet/ Meta: Mbështetje Tahirit, politika t’i dënojë njëzëri

Publikuar tek: politike, më 18:21 10-02-2015 Shpërthimet/ Meta: Mbështetje Tahirit, politika t’i dënojë njëzëri

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me shpërthimet me tritol që kanë tronditur sot Tiranën dhe qeverinë.

Meta ka thënë se autorët e këtyre akteve terroriste duhet gjenden e të ndëshkohen. Duke dhënë mbështetje ndaj ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, Meta ka kërkuar që poltika t’i dënojë njëzëri këto veprime.

“Të gjenden autorët e të ndëshkohen. Politika ti dënojë njëzëri akte të tilla terroriste. Mbështetje ministrit Tahiri në punën e tij. Mbështetje policise dhe agjencive ligjzbatuese”, ka thënë Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryediplomati serb përgjigje Ramës: S’do lejojmë sindromën e dronit
Gjika: Akuzat janë politike, pres të zbuloj regjisorin »
Article Logic
Execution time: 0.0087969303131104
array(1) { ["section"]=> string(68) "shperthimet-meta-mbeshtetje-tahirit-politika-t-i-denoje-njezeri-2969" }