Shpërthimet në minierën e Bulqizës, rinisin kërkimet për 3 minatorët e bllokuar

Publikuar tek: aktualitet, më 08:18 05-02-2017 Shpërthimet në minierën e Bulqizës, rinisin kërkimet për 3 minatorët e bllokuar

Grupet e shpëtimit kanë rinisur operacionin për të gjetur 3 minatorët kinez të bllokuar në minierën e Bulqizës.

 Ekipet kanë arritur deri në nivelin 14 të minierës dhe kanë edhe 1000 metra deri sa të arrijnë të niveli 21, ku dyshohet se kanë mbetur të bllokuar nga shpërthimi i metanit ditën e djeshme tre minatorë kinezë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Personalitete publike homazhe në nder të Dritëro Agollit, ky është komisioni që do t’i drejtojë
Kapen me 30 kile kanabis, arrestohen 3 të rinj nga Elbasani, në kërkim 2 të tjerë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0104820728302
array(1) { ["section"]=> string(84) "shperthimet-ne-minieren-e-bulqizes-rinisin-kerkimet-per-3-minatoret-e-bllokuar-67764" }