Shpërthimi i tmerrshëm në Bolonja, reagon ambasada shqiptare në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 07:32 07-08-2018 Shpërthimi i tmerrshëm në Bolonja, reagon ambasada shqiptare në Itali Momenti i shpërthimit

Reagon ambasada shqiptare në Itali pas shpërthimit të çisternës në Bolonja.

“Ambasada ndjek zhvillimet në lidhje me aksidentin e rëndë rrugor në Bolonja. Qëndrojmë në gatishmëri të plotë për t’iu përgjigjur kërkesave për asistencë. Numri i kontaktit operativ është +39 3420498192“, shkruhet në faqen e ambasadës shqiptare në Romë.

Nga shpërthimi i autoçisterënës pranë një autostrade në Bolonja që u shkaktua nga një askident humbën jetën dy persona dhe 67 të tjerë u plagosën.

Sakaq, deri më tani nuk është raportuar për shqiptarë të plagosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096280574798584
array(1) { ["section"]=> string(75) "shperthimi-i-tmerrshem-ne-bolonja-reagon-ambasada-shqiptare-ne-itali-130367" }