Shpërthimi i tubacionit të naftës, shkon në 73 numri i të vdekurve në Meksikë

Publikuar tek: bota, më 11:32 20-01-2019 Shpërthimi i tubacionit të naftës, shkon në 73 numri i të vdekurve në Meksikë

Shkon në 73 numri i të vdekurve nga shpërthimi i tubacionit të naftës në Meksikë.

Guvernatori i shtetit të Hidalgo, Omar Fayad.konfirmoi numrin e viktimave, ndërsa shtoi se 74 persona kanë mbetur të plagosur, 7 prej tyre nën moshën 18 vjeçare dhe një në moshën 12-vjeçare.

prokurori i përgjithshëm i Meksikës, Alejandro Gertz Manero, tha të shtunën në mbrëmje se hetimet kanë nisur, por që paraprakisht mendohet se elektriciteti statik nga veshja e njerëzve rreth tubacionit mund të ketë shkaktuar shpërthimin.

Ndërkohë, paraprakisht nuk ka asnjë të arrestuar dhe dëshmitarët do të merren sot në pyetje. Sakaq, zjarri nga shpërthimi është shuar.

shperthimi-meksike1.jpg

shperthimi-meksike3.jpg

shperthimi-meksike4.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011548042297363
array(1) { ["section"]=> string(83) "shperthimi-i-tubacionit-te-naftes-shkon-ne-73-numri-i-te-vdekurve-ne-meksike-149532" }