Shpërthimi me tritol në Burrel, si i shpëtoi ATENTATIT 35-vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:25 26-03-2018 Shpërthimi me tritol në Burrel, si i shpëtoi ATENTATIT 35-vjeçari (EMRI)

Foto nga vendi i ngjarjes

Mbrëmjen e djeshme një shpërthim me tritol tronditi qyetetin e Burrelit. Ngjarja ndodhi në një lokal në lagjen "Partizani", përballë shkollës 9-vjeçare ‘31 Korriku’.

Policia sqaroi se lënda plasëse u hodh në këtë lokal rreth orë 22:05 të mbrëmjes së djeshme.

Në momentin e hedhjes së tritolit brenda në lokal ishte personi që e kishte marrë me qira ambjentin. Sipas policisisë Selim Lika 35-vjeç e ka ndjerë erën e fitilit zjarrpërcjellës dhe ka dalë menjëherë nga lokali. 35-vjeçari i shpëtoi kështu atentatit.

Dyshohet se tritoli është hedhur nga dritarja e tualetit të lokalit. Nga shpërthimi nuk ka njerëz të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e çdo prove të vlefshme që mund të ndihmojë në zbardhjen e ngjarjes.Ndërkohë janë duke u marrë në pyetje 3 persona që mund të kenë dijeni për këtë ngjarje. Shërbimet e policisë po krehin zonën si dhe janë ngritur disa pika kontrolli. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet shqiptari, në gjendje kritike për jetën
Kishte 30 vjet në Zvicër, arsyeja pse shqiptari dëbohet do t'ju habisë »
Article Logic
Execution time: 0.010820865631104
array(1) { ["section"]=> string(76) "shperthimi-me-tritol-ne-burrel-si-i-shpetoi-atentatit-35-vjecari-emri-114554" }