Shpërthimi ndaj Veliajt: O Erion, o figurë, o grupo, çke me çmimin e ujit mor çun? Pse do ta rrisësh? Yttttt...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:42 24-07-2017 Shpërthimi ndaj Veliajt: O Erion, o figurë, o grupo, çke me çmimin e ujit mor çun? Pse do ta rrisësh? Yttttt...

Këshilli Bashkiak i Tiranës do të mblidhet ditën e mërkurë për të miratuar tarifat e reja të ujit të pijshëm. Çmimi propozohet të rritet nga 45 lek/ m3 në 65 lekë/m3 për familjarët dhe nga 135 lekë/m3 në 190 lekë/m3 për bizneset.

Një gjë e tillë ka ngjallur një valë reagimesh negative në adresë të kryebashkiakut Erion Veliaj.

Në vazhdën e këtyre reagimeve, shkruan edhe anëtari i PD Julian Deda.

“O Erion, o figurë, o grupo, ç'ke me çmimin e ujit mor çun? Pse do ta rrisësh? Të duhen lek? Nuk ngopesh? Të pëlqen kur i sheh njerezit duke vuajtur? Kënaqesh? Të vjen mire, kur i sheh duke hequr kafshatën e bukës për të paguar taksën tënde të ndyrë? Eksitohesh duke zhvatur njerëzit? Hë mo he, ç'ke..?! S'paske limite fare dmth? 
P.s. Yyyyttttt....!”, shkruan Deda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011125087738037
array(1) { ["section"]=> string(108) "shperthimi-ndaj-veliajt-o-erion-o-figure-o-grupo-cke-me-cmimin-e-ujit-mor-cun-pse-do-ta-rrisesh-yttttt-87148" }