Shpërthimi në Ankara, 27 viktima dhe 75 të plagosur

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:22 14-03-2016 Shpërthimi në Ankara, 27 viktima dhe 75 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur ditën e djeshme kryeqytetin e Turqisë duke shkaktuar vdekjen e të paktën 27 personave dhe plagosjen e 75 të tjerëve. Shpërthimi besohet se është një akt terrorist i realizuar me një makinë bombë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, ka shptehur ngushëllimet për familjet e viktimave. Një gjë të tillë e ka bërë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.Ndërsa ministria e Mbrojtjes ka konfirmuar se nuk është prekur asnjë prej 71 studentëve shqiptarë në Turqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.52317905426025
array(1) { ["section"]=> string(56) "shperthimi-ne-ankara-27-viktima-dhe-75-te-plagosur-35008" }