Shpërthimi në Bejrut, ky është momenti kur vala e madhe përplas në tokë gazetaren e BBC-së (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:15 05-08-2020 Shpërthimi në Bejrut, ky është momenti kur vala e madhe përplas në tokë gazetaren e BBC-së (VIDEO)

Shpërthimi i djeshëm në Bejrut ishte një ngjarje tronditëse jo vetëm për Libanin, por për gjithë botën që u shokua nga pamjet, pasi deri më tani raportohen më shumë se 100 viktima dhe 4000 të plagosur.

Fabrika e fishekzjarreve me 2700 ton nitrat amoni, që shërben për prodhimin e tritolit artizanal, shpërtheu dhe ktheu në shkretëtirë gjithë zonën përreth. Gazetari i Sky Neës tha nga vendngjarja se nuk mbeti asnjë xham i pathyer.

Ndërkohë, BBC ka publikuar pamjet gjatë një interviste online mes gazetares arabe dhe Faisal Al-Aseel, një menaxhues projektesh në Agjencinë Marokene të Energjisë së Rinovueshme.

Nga vala e amdhe e shpërthimit gazetarja u përplas në tokë dhe mbeti e plagosur në kokë, ndërkohë që në kamera shihen copa xhami të thyer.

Ajo rënkon nga dhimbja teksa Al-Aseel bashkë me gruan e tij mbeten të shokuar. Shikoni videon:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098049640655518
array(1) { ["section"]=> string(102) "shperthimi-ne-bejrut-ky-eshte-momenti-kur-vala-e-madhe-perplas-ne-toke-gazetaren-e-bbc-se-video-216198" }