Shpërthimi në Bejrut, reagon Presidenti i KE: U shkatërrova kur mësova se...

Publikuar tek: bota, më 23:14 04-08-2020 Shpërthimi në Bejrut, reagon Presidenti i KE: U shkatërrova kur mësova se... Pamje nga Bejruti

Presidenti i KE-së, Donald Tusk shpreh ngushëllimet e tij dhe solidaritetin me gjithë të prekurit e shpërthimit në Bejrut.

Përmes një postimi në tëitter, Tusk shprehet se ndihet i shkatërruar që mes viktimave është edhe politikani i njohur Nazar Najarian.

Ai thotë se i ka dërguar personalisht ngushëllimet familjes së tij.  

Postimi i Tusk

Sonte mendimet e mia janë me njerëzit e Libanit pas shpërthimit tragjik në Beirut. Unë u shkatërrova kur mësova se Nazar Najarian, Sekretari i Përgjithshëm i partnerit të PPE, Kataeb_Eng, ishte mes viktimave dhe i dërgoj ngushëllimet e mia familjes së tij dhe të gjithë viktimave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010018110275269
array(1) { ["section"]=> string(78) "shperthimi-ne-bejrut-reagon-presidenti-i-ke-u-shkaterrova-kur-mesova-se-216106" }