Shpërthimi në Bejrut tund Kishën nga themelet, reagimi i priftit bëhet viral në rrjete sociale (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:54 05-08-2020 Shpërthimi në Bejrut tund Kishën nga themelet, reagimi i priftit bëhet viral në rrjete sociale (VIDEO) Prifti kur u shemb Kisha në Bejrut

Pas shpërthimit të depove të fishekzjarreve në Bejrut, në rrjete dhe media sociale janë bërë virale shumë video, shumë prekëse dhe tragjike.

E fundit është një video e publikuar nga 'The Guardian', ku shihet prifti i një kishe në Bejrut, teksa ishte duke mbajtur meshën pak sekonda para shpërthimit.

Kur u ndje vala e parë në kishë ikën dritat dhe godina filloi të tundej, por prifti nuk lëvizi. Më pas gjithçka u trondit, dhe ai e pa veten në rrezik, me ikona dhe pjesë nga muri i kishës që i ranë mbi kokë.

Atëherë ai mendoi se duhet të largohej me shpejtësi, për të shpëtuar jetën e tij. Shihni videon: 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095939636230469
array(1) { ["section"]=> string(106) "shperthimi-ne-bejrut-tund-kishen-nga-themelet-reagimi-i-priftit-behet-viral-ne-rrjete-sociale-video-216214" }