Shpërthimi në "Don Bosko", zbardhen emrat e te plagosurve

Publikuar tek: aktualitet, më 20:50 09-08-2015 Shpërthimi në Foto ilustruese

Një bombël gazi sapo ka shpërthyer në një ëmbëltore në zonën e “Don Boskos” në Tiranë. Mësohet se si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të plagosur 20 persona .

Dy prej tyre vazhdojne te jenë në gjendje të rëndë.Shpërthimi ka qenë  i fuqishëm, sa ka lënduar edhe persona të cilët ndodheshin në rreze prej 100 metra larg vendngjarjes.Gjithashtu, tre biznese në katin e parë dhe të dytë të ndërtesë kanë pësuar dëme të mëdha materiale, si pasojë e shpërthimit.

Forcat e zjarrëfikëses dhe të policisë kanë mbërritur  menjëherë në vendngjarje. Shpërthimi i fuqishëm ka shkaktuar panik tek banorët dhe kalimtarët.

 Emrat e 15 persona nder te plagosurit

Klaudjo Marashi

Enrik Hima

Sabri Barunu

Dhori Qirjo

Xhelabdie Kulla

Kujtim Cani

Fadil Tuzi

Xhemile Shani

Edvin Liko

Edlira Shima

Evgjeni Bregu

Olsi Beqiri

Mateo Zoto

Krenar Bega

Nebie Muhedini

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Lufta me zjarret", Prençi:Ne po nxihemi mes tymit të pishës më shumë se ju në plazh
Paralajmërimi i Veliajt, tregtarët boshatisin vendparkimin tek stadiumi "Dinamo" »
Article Logic
Execution time: 0.01463508605957
array(1) { ["section"]=> string(60) "shperthimi-ne-don-bosko-zbardhen-emrat-e-te-plagosurve-18078" }