Shpërthimi në Londër, ISIS merr autorësinë e sulmit

Publikuar tek: bota, më 07:28 16-09-2017 Shpërthimi në Londër, ISIS merr autorësinë e sulmit

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë e sulmit të djeshëm në metronë “Pearsons Green”, në Londër.

Përmes një deklarate për mediat ISIS ka pranuar autorësinë e sulmit, ku mbetën të plagosur të paktën 29 persona, raporton BBC, transmeton newsbomb.al

Ndërkohë, kryeministrja britanike Theresa May, e shokuar nga ngjarja është shprehur se rreziku nga “ i rëndë” është kthyer në “kritik”, duke dashur të nënkuptojë se sulme të tjera mund të ndodhin në çdo moment.

Ndërkohë, dedektivë të policisë dhe agjentë të anti-terrorit janë vënë në kërkim të personit që vendosi bombën artizanale në metro

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BE kërkon të bashkojë komunitetet në Kosovë, jep 2 milion euro fonde
Njihuni me 5 familjet më të pasura të globit, fatlumët me triliona dollarë në llogaritë e tyre »
Article Logic
Execution time: 0.014187097549438
array(1) { ["section"]=> string(56) "shperthimi-ne-londer-isis-merr-autoresine-e-sulmit-92545" }