Shpërthimi në Nju Jork, Guvernatori: 1 mijë policë shtesë do patrullojnë rrugët

Publikuar tek: bota, më 15:38 18-09-2016 Shpërthimi në Nju Jork, Guvernatori: 1 mijë policë shtesë do patrullojnë rrugët

Guvernatori i Nju Jorkut, Andreë Cuomo, ka njoftuar për masat shtesë për ruajtjen e sigurisë pas shpërthimeve me bombë që plagosën disa persona.

Cuomo tha se 1,000 efektivë policie shtesë do të nisin të patrullojnë rrugët, metrotë dhe ambientet e tjera publike në Nju Jork. Ai shtoi se deri tani nuk ka asnjë lidhje mes shpërthimeve dhe terrorizmit të jashtëm. “Do ta gjejmë se kush i vendosi bombat dhe do ta çojmë para drejtësisë”, tha Guvernatori Cuomo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Martohet nipi i bossit të Ndragetas, helikopteri ulet në qendrën historike, prokuroria nis hetimet (FOTO)
Shteti Islamik është pas sulmit me thikë në Minesota »
Article Logic
Execution time: 0.011177062988281
array(1) { ["section"]=> string(83) "shperthimi-ne-nju-jork-guvernatori-1-mije-police-shtese-do-patrullojne-rruget-53307" }