Shpërthimi në qendër të Parsit, 4 të vdekur 47 të plagosur, mes tyre 2 zjarrfikës

Publikuar tek: bota, më 13:49 12-01-2019 Shpërthimi në qendër të Parsit, 4 të vdekur 47 të plagosur, mes tyre 2 zjarrfikës

Katër të vdekur dhe 47 të plagosur është bilanci i viktimave pas shpërthimit të ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Parisit.

Dy prej të personave që humbën jetën mësohet se janë punonjës të zjarrfikëses.

Shpërthimi i fuqishëm ndodhi në një furrë buke në qendër të Parisit në lagjen Opera, në Paris, jo shumë larg teatrit Folie Bergere.

Dyshohet se shpërthimi mund te ketë adhur si pasojë e rrjedhjes së gazit në furrën e  bukës.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012264013290405
array(1) { ["section"]=> string(86) "shperthimi-ne-qender-te-parsit-4-te-vdekur-47-te-plagosur-mes-tyre-2-zjarrfikes-148501" }