Shpëtim Gjika-Koço Kokëdhimës: Gramoz Ruçi nuk sulmohet me kakërdhi

Publikuar tek: politike, më 22:08 03-04-2016 Shpëtim Gjika-Koço Kokëdhimës: Gramoz Ruçi nuk sulmohet me kakërdhi

Ish-kreu i bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika me anë të një postimi në profilin e tij në “Facebook” ka sulmuar deputetin e PS-së, Koço Kokëdhimën.

Gjika ka komentuar lajmet në media se Kokëdhima kërkon të zërë vendin e Gramoz Ruçit si sekretar i përgjithshëm i PS-së, e për këtë ai ka zgjedhur një shprehje nga anët e tij, siç ai thekson: “Kalaja (Gramozi), goditet me top, jo më kakërdhi!”

Postimi i Shpëtim Gjikës:

Lexoj në shtyp apo mediat online, një betejë të pa shpallur publikisht, për pozicionin e sekretarit të përgjithshëm të PSSH!

Pozicion, të cilin sipas mediave, e synon vetë shoku Koço Kokëdhima!

Nuk dua t’i bëj lajka Gramoz Ruçit, por thjesht dua të kujtoj një shprehje që e përdorim nga anët dhe viset nga kemi origjinën Gramoz Ruçi dhe unë!

Kalaja (Gramozi), goditet me top, jo me Kakërdhi!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095069408416748
array(1) { ["section"]=> string(72) "shpetim-gjika-koco-kokedhimes-gramoz-ruci-nuk-sulmohet-me-kakerdhi-36756" }