Shpëtim Gjika-Ramës: S'më përbalt dot, s'dua mëshirën tënde

Publikuar tek: politike, më 23:41 31-05-2015 Shpëtim Gjika-Ramës: S'më përbalt dot, s'dua mëshirën tënde Gjika dhe Rama

Shpëtim Gjika ka folur per herë të parë per pozicionin e tij në Partinë Socialiste duke aluduar se kushdo mund të hedhë baltë mbi punën e tij. Por sipas Gjikës nuk mund të përbaltë kontributin e tij në PS. 

 

"Të jem socialist ka qenë një zgjedhje e imja. Një zgjedhje e bërë me ideal, me shpirt e me zemër. Kushdo është i lirë të kritikojë, madje edhe të akuzojë për punën time në krye të Bashkisë Vlorë por askënd kushdo qoftë nuk do ta lejoj të perbaltë kontributin tim si socialist i thjeshtë dhe drejtues fushatash fitues në Vlorë dhe qarkun e Vlorës. Kam zgjedhur të hesht, por jo kurrsesi të më shkelin me këmbë. Nuk kërkoj as merita e aq më pak mëshirë thjesht dhe vetëm kujtesë" shkruan Gjika në një status në "Facebook".

Deklaratat e Gjikes vijnë një ditë pasi kryeministri Rama ishte në Vlorë dhe bëri disa takime në kuadër të fushatës Gjika që nuk i ka duruar ndërhyrjet bën të parin status në "Facebook" pas shumë kohësh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tom Doshi mbështet Gjokë Lleshin në Vaun e Dejës
Basha tërheq nga gara kandidatin e Këlcyrës Gentian Muhametin, fshehu rekordet kriminale »
Article Logic
Execution time: 0.020388126373291
array(1) { ["section"]=> string(63) "shpetim-gjika-rames-s-me-perbalt-dot-s-dua-meshiren-tende-12357" }